XVIII Mercado Medieval Costa da Morte - Corcubión 20-21-22 xullo 2018

PROGRAMACIÓN

Programación 2018 (1)

Programación 2018 (2)

Desembarco e torneo medieval Corcubión 2018

Venres, 20 de Xullo

  • 18:00h Apertura do mercado
  • 18:30h Pasarrúas Musical (Os Brinqueiros)
  • 18:45h Farsas e comedia (El Tinglao) Itinerante
  • 18:00h Bufóns (La nariz roja) Itinerante
  • 18:00h Maxia Malabar (Bandora)
  • 18:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 18:30h O Sacamoas (Bruja Quemada) Itinerante
  • 18:45h Música Medieval (Mermicolion)
  • 19:00h Froilán de todolos trasnos (La Troupete del Lousiete) Itinerante
  • 19:00h Pasarrúas Musical (Os Brinqueiros)
  • 19:15h Feitizos (El Tinglao) Itinerante
  • 19:30h Maxía cómica (Bandora) Estático
  • 19:45h Mitoloxía (La nariz roja) Itinerante
  • 20:00h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 20:30h Música Folk (Mermicolion)
  • 21:00h Os xorobados (Bruja Quemada)
  • 21:30h O fraile Marcelino (La Troupete de Louisete)
  • 21:30h Maxia e lume (Bandora)
  • 22:00h Pasarrúas Musical (Os Brinqueiros)
  • 23:00h A execución Medieval (Bruja Quemada)
  • 23:30h A Sota de bastos (La Troupete de Louisete)
  • 00:00h Izado do pendón maior
  • 00:30h Inquieree (El Tinglao). Estático. Gran formato.
  • 00:30h Pasarrúas seres de luz e danza (La Nariz Roja). Itinerante.
  • 01:00h Concerto de palco (Mermicolion)

 

Sábado, 21 de Xullo

MAÑÁ

  • 11:00h Apertura do mercado
  • 11:30h A bola e o xigante (El Niño Lápiz) Itinerante
  • 11:45h Os cómicos de "El Tinglao" (El Tinglao)
  • 12:00h Pasarrúas musical folk galego (Os Brinqueiros)
  • 12:15h Música de lenda (Grimorium)
  • 12:15h Maxia Malabar (Bandora)
  • 12:30h O Balón e o xigante (El Niño Lápiz) Itinerante
  • 12:30h Froilán de todolos trasnos (La Troupete del Luisete)
  • 12:30h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 12:45h Música e bailarina oriental (Xamalut)
  • 13:00h O home máis forte do mundo (Bruja Quemada)
  • 13:00h Música Folk (Mermicolion) Itinerante
  • 13:00h Pasarrúas Danza (La Nariz Roja) Itinerante
  • 13:15h Feitizos (El Tinglao) Itinerante
  • 13:30h A chegada dos barbaros (Checharé)
  • 13:30h Os bufóns e os seus ca... CHARROS (El Niño Lápiz)
  • 13:30h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 13:45h Maxia cómica (Bandora)
  • 14:00h O Xorobado (Bruja Quemada) Itinerante
  • 14:00h Música Folk (Mermicolion) Itinerante
  • 14:15h O Fraile Marcelino (La Troupete del Luisete)
  • 14:30h Música e bailarina oriental (Xamalut)
  • 14:45h O gran Saladino (La Nariz Roja) Estático
  • 15:30h Concerto de rúa (Grimoriun)

TARDE

  • 17:00h Apertura do mercado
  • 17:15h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 17:30h Farsas e comedias (El Tinglao) Itinerante
  • 17:45h Bufón (La Nariz Roja) Itinerante
  • 18:00h Maxia Malabar (Bandora)
  • 18:15h Música Folk (Mermicolion) Itinerante
  • 18:30h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 18:45h O Sacamoas (Bruja Quemada) Itinerante
  • 19:00h Música e bailaria oriental (Xamalut)
  • 19:15h Música de lenda (Grimorium)
  • 19:15h Os bufóns e os seus ca... CHARROS (El Niño lápiz)
  • 19:30h Froilán de todolos trasnos (La Troupete del Luisete)
  • 19:30h ¿A que xogan os vikingos? (Checharé)
  • 19:30h Maxia Cómica (Bandora) Estático
  • 19:45h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros) Itinerante
  • 19:45h Feitizos (El Tinglado) Itinerante
  • 20:00h O balón e o xigante (El Niño Lápiz) Itinerante
  • 20:00h Mitoloxía (La Nariz Roja) Itinerante
  • 20:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 20:30h Música de lenda (Grimorium)
  • 20:45h Música e bailaria oriental (Xamalut)
  • 20:45h Os Xorobados (Bruja Quemada)
  • 21:00h Música Folk (Mermicolion)
  • 21:00h O fraile Marcelino (La Troupete del Luisete)
  • 21:15h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 21:30h Seres "A horda de mordor" (El Niño Lápiz). Itinerante
  • 21:30h Maxia e lume (Bandora)
  • 21:45h Alumeando o bosque (Checharé) Pasarrúas e estático
  • 22:00h Concerto de rúa música e danza oriental (Xamalut)
  • 22:15h A execución medieval (Bruja Quemada)
  • 22:30h A Sota de bastos (La Troupete del Luisete)
  • 23:00h ERRANTES (Troula) Pasarrúas gran formato
  • 23:30h Música de lenda (Grimorium)
  • 00:00h Pasarrúas seres de luz e danza (La Nariz Roja)
  • 00:30h Concerto de Palco (Mermicolion) Estático

 

Domingo, 22 de Xullo

MAÑÁ

  • 11:00h Apertura do mercado
  • 11:15h Pasarrúas músical e danza oriental (Xamalut)
  • 11:30h A bola e o xigante (El Niño Lápiz) Itinerante
  • 11:45h Feitizos (El Tinglao) Itinerante
  • 12:00h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 12:15h Música de lenda (Grimorium)
  • 12:15h Maxia Malabar (Bandora)
  • 12:30h O balón e o xigante (El Niño Lápiz) Itinerante
  • 12:30h Froilán de todolos trasnos (La Troupete del Luisete)
  • 12:30h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 12:45h O home máis forte do mundo (Bruja Quemada)
  • 13:00h Música Folk (Mermicolion) Itinerante
  • 13:15h Pasarrúas Danza (La Nariz Roja) Itinerante
  • 13:15h Os cómicos de "El Tinglao" (El Tinglao)
  • 13:30h A chegada dos bárbaros (Checharé)
  • 13:30h Os bufóns e os seus  ca... CHARROS (El Niño Lápiz)
  • 13:30h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 13:30h Actuación Coral Airiños de Quenxe - Praza do Castelao
  • 13:45h Maxia cómica (Bandora)
  • 14:00h Música e bailarina oriental (Xamalut)
  • 14:15h O Xorobado (Bruja Quemada). Itinerante
  • 14:30h O fraile Marcelino (La Troupete del Luisete)
  • 14:45h O gran Saladino (La Nariz Roja) Estático
  • 15:00h Concerto a pé de rúa (Grimorium)

TARDE

  • 17:00h Apertura do mercado
  • 17:15h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 17:30h Bojiganga de cómicos (El Tringlao) Itinerante
  • 17:45h Bufóns (La Nariz Roja) Itinerante
  • 18:00h Maxia Malabar (Bandora)
  • 18:00h Música Folk (Mermicolion) Itinerante
  • 18:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 18:15h O Sacamoas (La Bruja Quemada) Itinerante
  • 18:30h Música e bailarina oriental (Xamalut)
  • 18:30h Os bufóns e os seus ca... CHARROS (El Niño Lápiz)
  • 18:45h Froilán de todolos trasnos (La Troupete del Luisete)
  • 19:00h ¿A qué xogan os vikingos? (Checharé)
  • 19:15h Farsas e comedias (El Tinglao) Itinerante
  • 19:30h Mitoloxía (La Nariz Roja) Itinerante
  • 19:30h Maxia cómica (Bandora) Estático
  • 19:45h O balón e o xigante (El Niño Lápiz) Itinerante
  • 20:00h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 20:00h Música e bailarina oriental (Xamalut)
  • 20:00h Os Xorobados (Bruja Quemada)
  • 20:15h Música Folk (Mermicolion) Itinerante
  • 20:30h O fraile Marcelino (La Troupete de Luisete)
  • 20:45h Música de lenda (Grimorium)
  • 21:00h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 21:15h Seres "A horda de mordor" (El Niño Lápiz) Itinerante
  • 21:30h Alumeando o bosque (Checharé) Pasarrúas e estático
  • 21:30h Maxia e lume (Bandora)
  • 22:00h Concerto de rúa música andalusí e danza oriental (Xamalut) Estático
  • 22:00h Execución medieval (Bruja Quemada)
  • 23:00h Concerto a pé de rúa (Grimorium)
  • 23:30h A Sota de bastos (La Troupete del Luisete)
  • 00:00h A lenda do lume (El Tinglao). Estático de gran formato
  • 00:30h Arriado do pendón maior.

 

Rincón Infantil

Venres tarde, sábado e domingo

  • 11:00h Apertura do rincón infantil
  • 11:30h Taller de Escudos Heráldicos
  • 12:00h Pintacaras
  • 12:15h Maxia Malabar (Bandora)
  • 12:30h Acuñación de Moedas infantis
  • 13:00h Escola de Pequenos Cabaleiros
  • 13:30h Xusta Medieval Infantil
  • 13:45h Maxia cómica (Bandora)
  • 14:00h Pintacaras
  • 18:00h Taller de Escudos Heráldicos
  • 18:00h Maxia Malabar (Bandora)
  • 18:30h Acuñación de Moedas Infantis
  • 19:00h Xusta Medieval Infantil
  • 19:30h Maxia cómica (Bandora)
  • 20:00h Pintacaras
  • 20:15h Escola de Pequenos Cabaleiros
  • 20:30h Taller de Escudos Heráldicos
  • 21:00h Acuñación de Moedas Infantis
  • 21:30h Maxia e Lume (Bandora)
  • 22:00h Escola de Pequenos Cabaleiros

Galerías de imaxes

  • Día de inicio XVIII Mercado Medieval Jorge Parri
    Día de inicio XVIII Mercado Medieval Jorge Parri
    Imaxes cedidas por Jorge Parri para A Voz de Galicia
    [ver galería]
  • Varias 2011 II
    Varias 2011 II
    Imaxes variadas do Mercado Medieval 2011
    [ver galería]
  • Grupos Musicais Medieval 2013
    Grupos Musicais Medieval 2013
    Imaxes dos grupos musicais (Wyrdamur, Cornalusa e Acibreira) do Mercado Medieval 2013 cedidas por Jorge Parri
    [ver galería]
  • XV Mercado Medieval Marcos Rodríguez
    XV Mercado Medieval Marcos Rodríguez
    Imaxes cedidas por Marcos Rodríguez para A Voz de Galicia
    [ver galería]
Ver todas as galerías de imaxes

Patrocinadores

Estrella Galicia Deputación A Coruña
Bar Tío Moncho
Bar Tío Moncho
O Forno
O Forno
Maderas Casais
Maderas Casais
Suministros Lar
Suministros Lar
Restaurante Carrumeiro
Restaurante Carrumeiro
Hotel Insua
Hotel Insua
Supermercado Trasmonte
Supermercado Trasmonte
Bar Suiza
Bar Suiza
Taberna Mariñeira O Ribeiro
Taberna Mariñeira O Ribeiro
Parrillada - Restaurante A Brasa
Parrillada - Restaurante A Brasa
Chuminadas
Chuminadas
Casa Cantorna
Casa Cantorna
Juan R. Insua Redonda - Arquitecto técnico
Juan R. Insua Redonda - Arquitecto técnico
Automociones Lema Rodríguez
Automociones Lema Rodríguez
Restaurante San Martín
Restaurante San Martín
Aguas Corcubión – Cee
Aguas Corcubión – Cee
Marcos Canosa
Marcos Canosa
Carnicería Plaza
Carnicería Plaza
Hotel - Restaurante Praia de Quenxe
Hotel - Restaurante Praia de Quenxe
Manuel Agulleiro Carpintería P.V.C
Manuel Agulleiro Carpintería P.V.C
Bar O' Curbeiro
Bar O' Curbeiro
Noacar
Noacar
Pub Gavilla
Pub Gavilla
Carnicería Muiño
Carnicería Muiño
Perruquería Diana Vilar
Perruquería Diana Vilar
Asador Criollo Los Argentinos
Asador Criollo Los Argentinos
Aurora Sport
Aurora Sport
Idem Tattoo
Idem Tattoo
Frutería Chelis
Frutería Chelis
Carnicería Antelo
Carnicería Antelo
Casa Bujeiro
Casa Bujeiro
Pinturas CeeColor
Pinturas CeeColor
1764 Espazo Gastro
1764 Espazo Gastro
Taxis Corcubión
Taxis Corcubión
O Quenxeiro
O Quenxeiro
Cubiertas e Impermeabilizaciones J. Fidalgo
Cubiertas e Impermeabilizaciones J. Fidalgo
Hotel - Restaurante As Hortensias
Hotel - Restaurante As Hortensias
Autos Caamaño
Autos Caamaño
Pub Dados
Pub Dados
Fritega
Fritega
Panadería Fernández
Panadería Fernández
Cafetería Alborada
Cafetería Alborada
Lema Automoción S.L.U
Lema Automoción S.L.U
Cafetería Pazo
Cafetería Pazo
Casa de Carmen
Casa de Carmen
RE 100
RE 100
Floristería Toja Electricidad
Floristería Toja Electricidad
Euronics Cee
Euronics Cee
Usamos cookies propias e de terceiros para mostrar publicidade personalizada segundo a súa navegación. Se continua navegando consideramos que acepta o uso de cookies. OK Máis información