XVIII Mercado Medieval Costa da Morte - Corcubión 20-21-22 xullo 2018

PROGRAMACIÓN

Programación 2019 (1)

Programación 2019 (2)

DESCARGAR AQUÍ A PROGRAMACIÓN (PDF)

Desembarco Corcubión 2019

Venres, 19 de Xullo

  • 17:00h Apertura do mercado
  • 17:30h Pasarrúas Musical (Os Brinqueiros)
  • 17:45h Os barrendeiros (A todo Trapo) Itinerante
  • 18:00h Os cómicos do Tinglao (El Tinglao)
  • 18:00h Os bufóns e os seus ca CHARROS Itinerante
  • 18:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 18:30h Música Medieval
  • 19:00h Os faunos (Arhifa)
  • 19:15h Pasarrúas Musical (Os Brinqueiros) Itinerante
  • 19:30h Os cómicos (A todo Trapo) Itinerante
  • 20:00h Farsas e comedias (El Tinglado)
  • 20:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 20:30h Música Andalusi (Treefolk)
  • 21:00h A bola e o xigante (El niño Lápiz)
  • 21:30h Pasarrúas Musical (Os Brinqueiros) Itinerante
  • 22:00h Inquieree  (El Tinglado)
  • 22:30h A horda de mordor (El niño Lápiz)
  • 22:30h Recreación do Desembarco das Tropas do Arzobispo Rodrigo de Luna. (Praia de Quenxe)
  • 23:00h Nómadas do vento (Human no limit). Espectáculo circense.
  • 23:30h A Sota de bastos (La Troupete de Louisete)
  • 00:00h Izado do pendón maior
  • 00:30h Pasarrúas "O Gran dragón BISHUCK". (Arhifa)
  • 00:30h "A fuego Lento" (A todo trapo)
  • 01:00h Concerto de palco (Treefolk)

 

Sábado, 20 de Xullo

MAÑÁ

  • 11:00h Apertura do mercado
  • 11:15h Música de outro tempo (Gálata)
  • 11:30h Pasarrúas musical (Treefolk)
  • 11:45h Feitizos (El Tinglao)
  • 11:45h Pasarrúas musical folk galego (Os Brinqueiros)
  • 12:00h Os barrendeiros (A todo Trapo)
  • 12:00h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 12:15h Pasarrúas musical (Turdión)
  • 12:30h Os faunos (Arhifa)
  • 13:00h Chegados de outras terras (Gálata). Pasarrúas musical folk.
  • 13:30h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 13:45h Chegados de Oriente (A todo Trapo)
  • 14:00h Concerto de rúa (Treefolk)
  • 14:00h Pícaros peregrins (El Tinglao)
  • 14:15h Aire e terra (Humans no limit)
  • 14:30h Concerto Grimoriun

TARDE

  • 17:00h Apertura do mercado
  • 17:30h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 17:45h Os bufóns e os seus ca... CHARROS (El Niño lápiz)
  • 18:00h Os comediantes (A todo Trapo)
  • 18:00h O bestiario (Arhifa)
  • 18:15h Os cómicos do Tinglao (El Tinglao)
  • 18:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 18:30h Música Medieval (Treefolk)
  • 18:45h Chegados de outras terras (Gálata). Pasarrúas musical folk.
  • 19:00h Pasarrúas Musical (Os Brinqueiros) Itinerante
  • 19:15h Pasarrúas Musical (Turdión)
  • 19:15h A bola e o xigante (El niño Lápiz)
  • 19:30h Feitizos (El Tinglao)
  • 19:45h Pasarrúas "O Gran dragón BISHUCK". (Arhifa)
  • 20:00h Os barrendeiros (A todo Trapo) Itinerante
  • 20:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 20:30h Música Andalusi (Treefolk)
  • 21:00h Chegados de outras terras (Gálata). Estático
  • 21:15h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros). Itinerante
  • 21:30h Pasarrúas musical (Turdión)
  • 21:45h Pyros, deus do lume (Human no limits)
  • 22:00h "A fuego Lento" (A todo trapo)
  • 22:30h Concerto de rúa (Treefolk). Estático
  • 23:00h A horda do mordor (El niño Lápiz)
  • 23:00h ERRANTES (Troula) Pasarrúas gran formato
  • 00:00h Chegados de outras terras (Gálata). Pasarrúas musical folk.
  • 00:30h A lenda do lume (El Tinglao)
  • 01:30h Concerto Grimoriun

 

Domingo, 21 de Xullo

MAÑÁ

  • 11:00h Apertura do mercado
  • 11:15h Pasarrúas musical (Treefolk)
  • 11:30h Os cómicos do Tinglao (El Tinglao)
  • 11:45h Os faunos (Arhifa)
  • 12:00h Música folk (Turdión)
  • 12:15h Chegados de outras terras (Gálata). Pasarrúas musical folk.
  • 12:30h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 12:30h Os cómicos do Tinglao (El Tinglao)
  • 13:00h Elfa Cuca (Humans no limits). Espectáculo circense
  • 13:15h Turdión. Música folk.
  • 13:30h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros). Itinerante
  • 13:45h Os barrendeiros (A todo Trapo) Itinerante
  • 14:00h Concerto de rúa (Treefolk)
  • 14:15h Chegados de outras terras (Gálata). Pasarrúas musical folk. Estático
  • 14:30h Farsas e comedias (El Tinglao)

TARDE

  • 17:00h Apertura do mercado
  • 17:15h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 17:30h Chegados de outras terras (Gálata). Pasarrúas musical folk
  • 17:45h O bestiario (Arhifa)
  • 18:00h Chegados de Oriente (A todo Trapo)
  • 18:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 18:15h Feitizo (El Tinglao)
  • 18:30h Música Medieval (Treefolk)
  • 19:00h Turdión
  • 19:15h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros). Itinerante
  • 19:30h Pasarrúas "O Gran dragón BISHUCK". (Arhifa)
  • 19:45h Chegados de outras terras (Gálata). Pasarrúas musical folk
  • 20:00h Os barrendeiros (A todo Trapo) Itinerante
  • 20:15h Exhibición de voo (Cetraría)
  • 20:30h Música Andalusí (Treefolk)
  • 20:45h A bola e o xigante (El niño Lápiz)
  • 21:00h Pícaros peregrins (El Tinglao)
  • 21:00h Grimorium
  • 21:15h Pasarrúas musical (Os Brinqueiros)
  • 21:30h Nómadas do aire (Human no limit)
  • 21:45h "A fuego Lento" (A todo trapo)
  • 22:00h A horda do mordor (El niño Lápiz)
  • 22:30h Concerto da rúa (Treefolk). Estático
  • 23:00h Inquieree
  • 23:30h Concerto Galata
  • 00:00h Concerto Grimorium
  • 00:30h Arriado do pendón maior.

 

Rincón Infantil

Venres tarde, sábado e domingo

  • 11:00h Apertura do rincón infantil
  • 11:30h Taller de Escudos Heráldicos
  • 12:00h Pintacaras
  • 12:15h Contacontos
  • 12:30h Acuñación de Moedas infantis
  • 13:00h Escola de Pequenos Cabaleiros
  • 13:30h Xusta Medieval Infantil
  • 13:45h Contacontos
  • 14:00h Pintacaras
  • 18:00h Taller de Escudos Heráldicos
  • 18:00h Contacontos
  • 18:30h Acuñación de Moedas Infantis
  • 19:00h Xusta Medieval Infantil
  • 19:30h Contacontos
  • 20:00h Pintacaras
  • 20:15h Escola de Pequenos Cabaleiros
  • 20:30h Taller de Escudos Heráldicos
  • 21:00h Acuñación de Moedas Infantis
  • 21:30h Escola de Pequenos Cabaleiros

Galerías de imaxes

Ver todas as galerías de imaxes

Patrocinadores

Estrella Galicia Deputación A Coruña
Cubiertas e Impermeabilizaciones J. Fidalgo
Cubiertas e Impermeabilizaciones J. Fidalgo
Marcos Canosa
Marcos Canosa
Aurora Sport
Aurora Sport
Supermercado Trasmonte
Supermercado Trasmonte
Bar Tío Moncho
Bar Tío Moncho
Floristería Toja Electricidad
Floristería Toja Electricidad
Restaurante Carrumeiro
Restaurante Carrumeiro
Aguas Corcubión – Cee
Aguas Corcubión – Cee
Cafetería Pazo
Cafetería Pazo
Juan R. Insua Redonda - Arquitecto técnico
Juan R. Insua Redonda - Arquitecto técnico
Euronics Cee
Euronics Cee
Casa Bujeiro
Casa Bujeiro
Pinturas CeeColor
Pinturas CeeColor
Noacar
Noacar
Taxis Corcubión
Taxis Corcubión
Carnicería Antelo
Carnicería Antelo
Hotel - Restaurante As Hortensias
Hotel - Restaurante As Hortensias
Autos Caamaño
Autos Caamaño
Taberna Mariñeira O Ribeiro
Taberna Mariñeira O Ribeiro
Bar Suiza
Bar Suiza
O Forno
O Forno
Carnicería Muiño
Carnicería Muiño
Mar de Crebas
Mar de Crebas
RE 100
RE 100
Chuminadas
Chuminadas
Maderas Casais
Maderas Casais
Parrillada - Restaurante A Brasa
Parrillada - Restaurante A Brasa
Frutería Chelis
Frutería Chelis
Cafetería Alborada
Cafetería Alborada
Perruquería Diana Vilar
Perruquería Diana Vilar
Suministros Lar
Suministros Lar
Restaurante San Martín
Restaurante San Martín
Pub Gavilla
Pub Gavilla
Casa de Carmen
Casa de Carmen
Fritega
Fritega
Hotel Insua
Hotel Insua
Panadería Fernández
Panadería Fernández
O Quenxeiro
O Quenxeiro
MT Perruqueiros
MT Perruqueiros
Pub Dados
Pub Dados
Carnicería Plaza
Carnicería Plaza
Manuel Agulleiro Carpintería P.V.C
Manuel Agulleiro Carpintería P.V.C
Usamos cookies propias e de terceiros para mostrar publicidade personalizada segundo a súa navegación. Se continua navegando consideramos que acepta o uso de cookies. OK Máis información